Криворізький Професійний
Гірничо-Технологічний Ліцей

Пользователей на сайте: 0
Гостей на сайте: 20
Строительная доска объявлений на сайте fortstroi.com.ua
Как заработать на недвижимости, подробнее на сайте comintour.net
Придомовая территория, норматив здесь http://stroidom-shop.ru/pravila/pridomovaya-territoriya.html

 

      Прохідник прокладає шлях у надра, проводячи підготовчі гірничі виробки для подальшого добутку корисних копалин. Виконує весь комплекс робіт по проходці на шахтах, рудниках та інших підприємствах, пов’язаних з добутком корисних копалин відкритим  та підземним способами., а також будівництвом метрополітенів, тунелей, різних підземних конструкцій.

      Прохідник повинен фізично витривалим та мати добру зорово-рухову, корот-кочасну та оперативну пам’ять, зосередженість та стійкість уваги, практичне мислення, розвинену просторову уяву, спостережливість, витримку, дисциплінованість та відповідальність, швидку реакцію на аварійні ситуації.

      Прохідник повинен знати: властивості гірничих порід, їх класифікацію. Спосо-би проведення горизонтальних, похилих та вертикальних виробок. Виконання буропідривних робіт. Будову та правила експлуатації гірничопрохідницького обладнання. Види несправностей у роботі машин та механізмів, що обслуговуються, способи їх усунення. Види кріплень, способи їх возведедения. Знати та вміти працювати на новій закордонній техніці.

      Виконує буріння свердлин всіма типами перфораторів та бурових машин. Ке-рує навантажувальними та навантажувально-доставочними машинами, гідромоніторами, скреперними лебідками.

      Вимоги до освітнього рівня

  • Повна, базова або неповна базова загальна середня освіта.
  • Згідно договорів про проходження виробничого навчання та виробничої практики учні проходять безпосередньо на підприємствах, під час якого за новими технологіями працюють на сучасному обладнанні. Саме у цей період відбувається первинна адаптація майбутніх робітників у виробничих умовах, знайомство з вимогами підприємства, зіставлення наявних знань і умінь щодо виробничих вимог. 

      Сфера професійного використання випускника

      Добувна промисловість: добування залізних руд.

      Специфічні вимоги

  • Прийняття на роботу здійснюється після закінчення строку навчання відповідно до законодавства.
  • Стать: чоловіча (обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок).
  • Медичні обмеження.

      Перспективи

      Для прохідника можливе зростання до керівника бригади, начальника проходки шахти або начальника дільниці.