Криворізький Професійний
Гірничо-Технологічний Ліцей

Пользователей на сайте: 0
Гостей на сайте: 12
Строительная доска объявлений на сайте fortstroi.com.ua
Как заработать на недвижимости, подробнее на сайте comintour.net
Придомовая территория, норматив здесь http://stroidom-shop.ru/pravila/pridomovaya-territoriya.html

Резюме – ключ до успіху!

 

Шановні випускники!

Грамотно складене резюме є найпотужнішим засобом самореклами на ринку праці!

     Структура резюме:

 1. Фотографія. Одним з головних пунктів правильного оформлення Вашого  резюме буде портретна фотографія в діловому стилі на нейтральному тлі. Не слід вставляти в резюме групові або неякісні фотографії, а також фото в окулярах або в повний зріст.
 2. Прізвище, ім’я, по батькові(повністю).
 3. Дата народження.
 4. Сімейний стан.
 5. Адреса(не забудьте вказати поштовий індекс).
 6. Телефон. Вкажіть код місцевості, де ви мешкаєте, контактний телефон (домашній, мобільний), факс. Зазначте, якщо є, електронну адресу.
 7. Мета пошуку роботи.Одним реченням описується посада, на яку Ви претендуєте. Даний розділ варто включати в резюме, коли Ви претендуєте на конкретну посаду і не бажаєте розглядати ніяких інших пропозицій. Не зазначайте декілька посад відразу. Пам’ятайте: організації потрібен фахівець на конкретну посаду. Наприклад: шукаю роботу бухгалтера; шукаю роботу бухгалтера при приватній аудиторській фірмі; шукаю роботу виконроба (інженера-проектанта, інженера-гідротехніка).
 8. Освіта та підготовка.

     Вказується у прямому хронологічному порядку. Якщо ви продовжуєте навчатися, зазначте, на якому курсі і за якою спеціальністю (роботодавець повинен чітко зрозуміти, скільки йому чекати, поки ви станете дипломованим фахівцем).

     Не забудьте також про  додаткові курси.

 1. Досвід роботи. Відомості про роботу вказують у зворотному хронологічному порядку: спочатку – теперішнє або останнє місце роботи, а потім попереднє і т.д. Відомості про роботу не повинні нагадувати витяг з трудової книжки. Вони повинні відбивати ваші реальні успіхи і досягнення, причому досягнення в тій галузі, яка може зацікавити саме цього, а не іншого роботодавця.

     Для кожного місця роботи надайте наступну інформацію: тривалість зайнятості (місяць, рік), назву організації, посаду, обов’язки.

     Слід зазначити підприємство, на якому ви працювали, посади, які займали службові обов’язки, персональні досягнення, а також вказати адресу і телефон попереднього місця роботи. Це стане, свого роду, декларацією вашої чесності.

     Для учнів та випускників, які не мають досвіду роботи, в цьому розділі можна наголосити на тій роботі, яку вони виконували при проходженні виробничої практики.

     Додаткова інформація:

 1. Особисті якості. Існують деякі універсальні психологічні вимоги, яким повинен відповідати претендент на будь-яку посаду. Це комунікабельність, відповідальність, стійкість до стресів, працездатність. Однак, перед тим, як перераховувати ці характеристики, подумайте: яким має бути психологічний портрет ідеального фахівця на посаду, на яку ви претендуєте, і, виходячи з цього, заповнюйте дану частину резюме.

     Якщо ваша мета – одна з керівних посад, то спробуйте відшукати в собі (якщо не знаходите, то постарайтесь розвинути) такі якості, як рішучість, здатність конструктивно вирішувати виробничі конфлікти, приймати управлінські рішення, працювати в команді.

 1. Спеціальні навички. У цьому розділі бажано додати інформацію, яка характеризує вас як працівника, але не стосується безпосередньо до службових обов’язків. Наприклад, наявність прав водія, вміння працювати з оргтехнікою, в Інтернеті, володіння програмним забезпеченням, володіння іноземними мовами. Як правило, прийнята така градація: початковий рівень, хороші знання, вільне володіння.
 2. Нагороди. Бажано перерахувати нагороди різних конкурсів, олімпіад, наявність дипломів з відзнакою тощо.
 3. Дата (вказується поточна дата).

 

     Правила оформлення резюме:

 1. Резюме має бути стислим, змістовним і правдивим. Головна мета - створити сприятливе враження про себе і переконати працедавця в тому, що Ви саме та людина, яка зможе прекрасно виконувати дану роботу.
 2. При вказівці досвіду роботи і відомостей про освіту використовуйте зворотний хронологічний порядок. Стиль резюме повинен відрізнятися стислістю, конкретністю (чим коротше буде інформація, тим краще, головне, щоб вона відповідала поставленій меті), чесністю (не зазначайте в резюме неправдиву інформацію, правильно розставляй акценти).
 3. Уникайте негативної інформації в резюме, не вказуйте рівень бажаної заробітної плати, а також довгострокові цілі кар'єрного зростання. Не варто використовувати в резюме «Я». Це Ваше резюме і Ви, природно, пишете про себе. Краще починати з активних дієслів: «управляв», «досягав», «аналізував».
 4. Зовнішнє оформлення резюме повинно зробити його читання максимально комфортним. Уникайте незрозумілих скорочень і довгих фраз. Друкуйте резюме на хорошому папері розбірливим і, за можливістю, крупним шрифтом. Зробіть чітку рубрикацію тексту. Правильно розташуйте текст.
 5. Резюме не повинно займати більше однієї сторінки. Якщо не вдалося укластися в сторінку, то вкажіть в кінці сторінки, що продовження потрібно дивитися на наступному аркуші, а на всіх аркушах, окрім першого, вгорі зазначте номер сторінки і своє прізвище.

 

     Радимо:

 1. Ніколи не подавайте резюме, якщо ви не впевнені, що воно надійде своєчасно (до закінчення конкурсу на вакансію).
 2. Ні в якому разі не надсилайте резюме електронною поштою, окрім випадків, коли в оголошенні про вакансії зазначена лише адреса поштової скриньки.
 3. Не вкладайте в конверт рекомендації, характеристики та інший допоміжний матеріал.
 4. Не надсилайте резюме одному й тому ж роботодавцю декілька разів. Це гарантує вам поразку.
 1. Не включайте в резюме вимоги до зарплати.