Криворізький Професійний
Гірничо-Технологічний Ліцей

Пользователей на сайте: 0
Гостей на сайте: 14
Строительная доска объявлений на сайте fortstroi.com.ua
Как заработать на недвижимости, подробнее на сайте comintour.net
Придомовая территория, норматив здесь http://stroidom-shop.ru/pravila/pridomovaya-territoriya.html

     Як успішно пройти випробувальний термін?

     Отже, вас прийняли на роботу. Попереду випробувальний термін: час, коли вам необхідно на практиці довести свою компетенцію та професіоналізм.

  Для чого потрібен випробувальний термін? Більшість кандидатів впевнені, що працедавець перевіряє професіоналізм кандидата, його відповідність функціональним обов’язкам. Звичайно, це все так. Але під час випробувального терміну працівник також придивляється до фірми і робить свій вибір — залишатися йому тут, чи ні.

     Але навіть якщо ви звільнитеся під час випробувального терміну, це не стане перешкодою для подальшого працевлаштування. Просто на наступних співбесідах вам доведеться відповідати на питання, чому так сталося. Ні в якому разі не лийте бруд на керівництво, не виносьте назовні брудну білизну компанії. Краще відповісти, що ваші реальні функціональні обов’язки відрізнялися від тих, що вам обіцяли на співбесіді (наприклад, довелося суміщати дві посади).

 

     Критерії оцінки кандидата під час випробувального терміну

 

     Для того, щоб чітко зрозуміти, що від вас хочуть і чого чекають, дуже важливо скласти і бажано узгодити план вашої роботи на час випробувального терміну з тим співробітником, який буде приймати остаточне рішення про вашу придатність. Не сидіть і не чекайте додаткових цінних вказівок – починайте працювати.

   Маючи посадову інструкцію і план роботи, ви зможете чітко уявити вимоги і критерії, за якими будуть оцінювати рівень вашого професіоналізму. Тому ви повинні з усією відповідальністю скрупульозно пройти пункти цих двох документів.

   До речі, професійна придатність – це лише частина того, про що ви повинні турбуватись в період випробувального терміну. Буває немало випадків, коли роботодавець змушений відмовити в роботі хорошому спеціалісту лише через те, що його не приймає колектив. Дехто з роботодавців зацікавлений залишати на роботі в компанії не тих співробітників, які володіють найвищим професіоналізмом, а тих, з якими приємно і комфортно працювати. В такій стратегії підбору кадрів є особливий смисл.

    Отже, під час випробувального терміну ви повинні продемонструвати не тільки високий рівень професіоналізму, але й позитивні особисті якості, які дозволять вам гармонійно вписатись в колектив.

    Наводимо традиційний перелік критеріїв, виходячи з яких, керівник або менеджер з персоналу приймає рішення про відповідність кандидата даній посаді:

 1. Пунктуальність у виконанні покладених обов’язків.
 2. Якість виконаної роботи.
 3. Обсяг виконаної роботи.
 4. Самостійність та ініціативність у роботі.
 5. Наполегливість у виконанні завдань.
 6. Надійність, дотримання трудової дисципліни.
 7. Своєчасна явка на роботу.
 8. Рівень професійної компетентності.
 9. Творчий підхід.
 10. Здатність до співпраці з колегами, готовність працювати в команді.
 11. Комунікативні навички.
 12. Лідерські якості.

    Якщо ви під час випробувального терміну будете пам’ятати про зазначені критерії, вам буде набагато легше зорієнтуватись і виробити потрібну лінію поведінки.

 

     Адаптація на новому робочому місці

 

   Як свідчать психологічні дослідження, успішна адаптація фахівця до нового колективу визначає послідовне подолання трьох етапів.

    І. На першому етапі його завдання полягає в тому, щоб максимально і швидко увійти в оточення своїх майбутніх колег, зробити все, щоб його прийняли як свого.

   ІІ. На другому етапі працівник, відчувши, що його прийняли, повинен заявити про свою індивідуальність. Це необхідно для того, щоб не розчинитись у колективі, а залишитись яскравою особистістю, яка, співпрацюючи з іншими, має і зберігає свою власну думку.

   ІІІ. Третій етап – стадія гармонійної співпраці. Після того, як працівник утвердив свою індивідуальність, йому необхідно прийняти оточення колективу, зокрема, стиль роботи, манери спілкування, підібравши індивідуальні стратегії співпраці з кожним представником колективу.

 

     Перші дні на робочому місці

 

     Нова зарплата

     Вас чекає нова зарплата. Але не забувайте, що на час випробувального терміну (а це, зазвичай, не менше 3 місяців), ваш дохід буде складати максимум 60-75% від суми майбутнього окладу.

     До того, як підписувати трудовий договір, потрібно уточнити всі деталі оплати праці на новій фірмі; за якою схемою фірма розплачується з працівниками; як часто виплачують гроші; чи є додаткові бонуси (відсотки, премії), як часто вони бувають і чи бувають вони під час випробного терміну; і, нарешті, чітко з’ясувати (і не бійтесь перепитати кілька разів) розмір вашої «чистої» зарплати (з вирахуванням всіх податків).

     Новий графік

   Уточніть під час співбесіди деталі робочого графіку і взагалі корпоративного розпорядку.

     Одне «АЛЕ»: всі ці запитання треба тактовно і ввічливо проясняти лише ПІСЛЯ того, як ви отримали запрошення на роботу.

     Новий маршрут

     Не розрахувавши часу, дуже легко запізнитись. А запізнитись в перші дні роботи на новому місці – означає підписати собі заяву «за власним бажанням».

     Бажано прикинути, скільки часу займають піші переходи і поїздка. Додайте до цього часу ще хвилин 10-15 на непередбачувані обставини.

     Нове робоче місце

   Своє нове робоче місце багато кандидатів бачать вперше вже після того, як договір підписаний. Тому одна справа – конференц-зал або кабінет начальника, де у вас була співбесіда, а зовсім інша – ваш робочий офіс.

     Після закінчення співбесіди потрібно ввічливо запитати, чи можна подивитися на майбутнє місце праці.

     Нові обов’язки

     Навіть якщо ви переходите на абсолютно ідентичну посаду, підготуйтеся до того, що робити доведеться зовсім не те і зовсім не так, як на попередній роботі. В кожній фірмі – своя специфіка. Тому багатьом речам потрібно вчитися ледь не з нуля.

     Проявляти зацікавленість і задавати запитання потрібно, але робити це треба обережно. В ситуації, коли ви в чомусь невпевнені, краще зайвий раз промовчати і послухати, що скажуть досвідчені колеги.

     Одна з найпоширеніших проблем під час випробувального терміну – пасивність. Нові працівники наївно вважають, що хтось їх візьме за руку, все покаже і розкаже. Для працедавця такий співробітник в кращому випадку не представляє жодної цінності, оскільки він безініціативний.

      Прийшовши на нове робоче місце, варто пам’ятати про те, що ви приходите не просто в іншу компанію, але й в іншу команду.

   Успішна соціалізація не менш важлива, ніж професійна відповідність. І тут важливо не переборщити з крайнощами: не зачинятися в собі і боятися сказати зайве слово, але в той же час не нав’язуватися зі своїми стереотипами корпоративного спілкування.

     Ще одна причина для можливих проблем – різниця у віці з іншими працівниками. Різниця у віці, незалежно від того старші ви чи молодші, не дає жодних підстав для того, щоб вчити жити, або навпаки, чекати, що жити навчать вас. Потрібно спробувати відчути себе рівноправним і важливим членом колективу, і тоді вікові відмінності згладяться.

 

     Пропонуємо рекомендації, які допоможуть вам у період випробувального терміну ввійти в колектив і заявити про свій професіоналізм

 • Як нічого не забути

     Купіть записник. І з першої години вашого перебування на новій посаді, починайте туди записувати все, що на вашій посаді необхідно знати. Імена колег, і їх телефони, e-mail та інші контакти; всі корпоративні схеми і структури; шаблони, зразки, бланки — все повинно бути детально і без помилок зафіксовано.

 • Який одяг обрати

     Для перших робочих днів потрібно вибрати строгий консервативний стиль. Завдяки цьому ви, по-перше, зможете одразу спокійно вписатися в загальний «контекст». По-друге, у вас буде можливість зорієнтуватися, подивитися навколо і визначити, як вдягаються інші працівники компанії, спробуйте в одязі дотримуватися стилю, властивого компанії і не відрізнятися дуже різко від своїх колег ні в кращий, ні в гірший бік.

 • Якщо вас активно залучають до спілкування і пліток

     Не піддавайтеся на провокації. В перші дні на роботі важливіше не говорити, а слухати. На перших порах, поки ви самі ще не розібралися, хто є хто в новому колективі, корисно зберігати доброзичливий нейтралітет. Не варто особливо багато говорити і про свою попередню компанію, сварити або навпаки — вихваляти свого колишнього боса і колег.

     На нейтральні теми спілкуйтеся з радістю, посміхайтеся і не відмовляйтеся від компанії сходити разом на обід або перекур. Але одразу, як мову заводять про щось особисте, ставте «блок».

     Не варто й самому ділитися сімейними проблемами, або ж слухати, що говорять про інших, особливо треті особи. На роботі потрібно працювати, тому свою відмову від тісного спілкування завжди можна пояснити зайнятістю.

 • Якщо ви бачите недоліки і палаєте бажанням все змінити

     Навіть якщо вас взяли на креативну або керівну посаду, яка вимагає з вашого боку ініціативу і нові ідеї, не поспішайте. Щоб познайомитися краще з компанією, методами її роботи і колективом, потрібен час. Можливо, ваші методи не підійдуть конкретній ситуації або не будуть відповідати настрою колективу.

 • Якщо вас завантажують чужою роботою

  Можливо, вас випробовують, хочуть подивитися, наскільки швидко ви збунтуєтеся. Тут потрібно себе грамотно поставити, дати керівництву зрозуміти, що додаткові завдання негативно відобразяться на результатах основної роботи, що вони не прописані в трудовому договорі і т.д.

 • Якщо вам хочеться поспілкуватися з друзями по телефону чи Інтернету

     Ви не знаєте напевне, як нове начальство ставиться до використання службового телефону та Інтернету в особистих цілях. Багато компаній контролюють таке спілкування працівників. Тому краще всі без винятку особисті розмови відкласти на потім. А на роботі – лише робота!

 • Якщо вас просять попрацювати на вихідних

     Якщо про додаткові навантаження та понаднормову роботу на співбесіді вам не сказали ні слова, і в трудовому договорі про них нічого не написано, можете сміливо відмовитися. Адже одна справа, якщо вас попереджували і ви знали, на що погоджуєтеся. І зовсім інша справа — свідоме замовчування неприємних фактів. Якщо працедавець обіцяє щедро оплатити таку понаднормову працю, то чому б і ні?

 • Якщо обіцянки не відповідають дійсності

     Якщо почалися якісь непорозуміння з оплатою, обов’язками, забезпеченням матеріалами та інструментами, навряд чи вартує чекати закінчення випробного терміну.

     Застереження: Бажання вислужитися, довести, показати, на що здатен, часто викликає нерозуміння і незадоволення керівництва, обертаючись звільненням. Замість того, щоб поводити себе адекватно свої посаді і рекомендаціям керівництва, новачки часто намагаються взяти на себе більше, ніж потрібно, а справляються з цим погано.