Шановні колеги-освітяни, друзі та соратники!

Вітаємо Вас з урочистостями з нагоди 75-річчя заснування нашого закладу освіти – Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею!
Заснований в серпні 1944 року, наш навчальний заклад робив перші кроки свого становлення у важкі післявоєнні роки, і за минулі три чверті сторіччя пройшов тернистий шлях від звичайної школи ФЗН до сучасного закладу професійної освіти, про який відомо далеко за межами Криворіжжя. Ми пишаємося тим, що наш навчальний заклад завжди був у перших лавах подвижників, новаторів у підготовці кадрів для підприємств гірничої галузі.
Якщо згадати славну історію ювіляра, то її творили педагоги і майстри виробничого навчання – високі професіонали та справжні ентузіасти, закохані у свою справу. Низький уклін їм за те, що вони не лише навчали своїх учнів чудовим професіям, а виховували у них любов до праці, до своєї професії, до рідної землі і мови, одним словом – виховували особистості. 
За роки існування навчальний заклад підготував велику кількість (більше ніж 25 тисяч) справжніх професіоналів, які завжди були серед найкращих трударів на великих і малих підприємствах добувної промисловості, і сьогодні плідно працюють у різних галузях економіки України та далеко за її межами. Серед них відомі спеціалісти підприємств гірничодобувної галузі, керівники закладів професійної освіти, банкіри та бізнесмени.
Високопрофесійний та дружній колектив ліцею, в якому сьогодні працюють 2 кандидати педагогічних наук, 10 викладачів вищої категорії, 4 викладачі-методисти, завжди вбачав своє завдання не тільки в підготовці кваліфікованих робітників нової формації, які повністю відповідають сучасним вимогам щодо конкурентоспроможності на ринку праці, але й у вихованні здорового, інтелектуально розвиненого молодого покоління. Велика увага приділялася розвитку фізичної культури та спорту, художньої самодіяльності, військово-патріотичному вихованню.
Розпочавши свою історію ще у середині минулого сторіччя, ліцей і в третьому тисячолітті все більше набуває потужності, як осередок наукових, методичних, експериментальних і культурних надбань Дніпропетровщини. Зберігаючи за собою пріоритет в підготовці фахівців для гірничорудної промисловості, ліцей значно розширив спектр професій гірничої галузі за новим змістом та з впровадженням елементів дуальної форми навчання.
Сьогодні Криворізький професійний гірничо-технологічний ліцей – один із найпрестижніших заклад професійної освіти м. Кривого Рогу та Дніпропетровщини. Шлях тривалістю у 75 років – це роки пошуків, здобутків, прагнень, перемог та набуття колосального науково-методичного досвіду на освітянській ниві. Ліцей з покоління в покоління несе і примножує кращі традиції професійної освіти України. 
Криворізький професійний гірничо-технологічний ліцей – один із найрозвинутіших навчальних закладів професійної освіти Дніпропетровщини, який плідно і якісно співпрацює з виробництвом. І в цьому запорука його потрібності у майбутньому розвитку економіки України.
Тож поздоровляємо педагогічний колектив Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею з ювілеєм та від усього серця бажаємо нових творчих злетів та професійного зростання, а також міцного здоров’я, здобутків і процвітання.

З повагою директор Криворізького професійного Сиротюк В.Г. 
Голова профспілкового комітету Шанда Л.В..