Топологічні досліди

В умовах розвитку технологій різко зростає попит на молодь, що володіє нестандартним мисленням, які вміють висувати і вирішувати нові завдання. Тому так важливо, щоб в процесі навчання математики особливу увагу, приділяти роботі, яка відкриває широкі можливості для активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти, розвитку нестандартного мислення.
З цією метою в рамках тижня «Фізика і астрономія та математика» 17 грудня 2020 року в Криворізькому професійному гірничо-технологічному ліцеї був проведений онлайн-урок з математики на тему «Топологічні досліди на уроках математики» у групі №4 за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», викладач О.Л. Музика.
Здобувачі освіти ознайомилися з поняттям топології, листом Мебіуса та його застосуванням (завдяки властивості однобічності листа Мебіуса) у техніці: якщо у пасової передачі ремінь зробити у вигляді листа Мебіуса, то його поверхня буде зношуватися вдвічі повільніше, ніж у звичайного кільця. Це дає відчутну економію. Тож вивчати математику стає цікавіше!