Україна започатковує нову традицію святкування 8 і 9 травня.

Україна започатковує нову традицію святкування 8 і 9 травня.

Новини України: В нинішньому році Україна вперше відзначатиме разом з Європою 8 і 9 травня Дні пам’яті та примирення.Новий зміст святкування Дня пам’яті і примирення і Дня Перемоги над нацизмом в Європі направлено на вшанування ветеранів, які воювали в різних арміях, пише Укрінформ.

Нарешті, після довгих років внутрішніх дискусій ми знайшли консенсус щодо розуміння того, що ми один великий народ, який на тлі сьогоднішньої війни з так званим “старшим братом” розуміє, що тільки єдність і історична правда дозволить нам перемогти окупанта. Ми тепер не святкуємо, ми Шануємо пам’ять тих, хто боровся з нацизмом.

Відтепер, згідно з Указом Президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в Європі і 70-ї річниці завершення Другої світової війни», з метою гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції під другій світовій війні, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України, офіційно встановлений в Україні День пам’яті і примирення, який відзначатимуть щороку 8 травня.

У цей день Верховна Рада збереться на урочисте засідання, щоб віддати шану всім, хто боровся з нацизмом. У засіданні візьмуть участь ветерани, які воювали в лавах Червоної армії, національно-визвольного руху, зокрема УПА, арміях країн – членів антигітлерівської коаліції.

Україна зазнала надзвичайні втрати внаслідок війни. В ході бойових дій і в полоні загинули 3-4 млн військових, підпільників і цивільних, 4-5 млн цивільних загинули через окупаційного терору і голоду у тилу, 5 мільйонів жителів було евакуйовано або примусово вивезені в Росію і Німеччину, частина з яких не повернулася. І тому переосмислення подій Другої світової, руйнування історичних радянських міфів, вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом приносить розуміння необхідності перенесення акценту – відмова від святкування на користь вшанування.

Символом святкування Дня пам’яті і примирення і Дня Перемоги став червоний мак. В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, свободи, гордості, оберега від нечистої сили, крові. В українських народних піснях і думах мак пов’язаний з війною і військом, він символізує козака, який героїчно загинув, захищаючи Україну.

Данина пам’яті всіх жертв Другої світової війни віддають у всьому світі. Генеральна Асамблея ООН в 2004 році прийняла Резолюцію, в якій проголосила 8 та 9 травня Днями пам’яті і примирення. Нею державам-членам ООН, неурядовим організаціям, крім святкування своїх Днів Перемоги або Визволення, рекомендовано також щорічно відзначати один або два дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. У Великобританії і країнах Співдружності відзначається «День Перемоги в Європі»; у Вірменії – «День Миру»; в Норвегії – «День визволення»; в Словаччині – «День Перемоги над нацизмом»; в США – «День Пам’яті»; у Франції – «День Перемоги»; в Чехії – «Національний День» і т.п.

Тепер подивимось відео та пісні присвячені дню пам’яті та примирення.