УВАГА!!! Важлива інформація

Сподіваємось, ви в безпечному місці та вже трошки або навіть наповну включились в навчальний процес

Сьогодні розповідаємо про:

  • проведення атестації педагогів у 2022 році
  • перенесення атестації працівників навчально-методичних центрів ПТО
  • продовження терміну дії свідоцтв про атестацію закладів професійної освіти

Також маємо не менш важливу новину – ЗНО та ДПА у традиційному форматі цьогоріч не буде, натомість уряд забезпечить прозорий вступ до закладів освіти з допомогою цифрових інструментів.

Швиденько до новин

МОН НАДАЛО РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ
ПЕДАГОГІВ У 2022 РОЦІ 

Міністерство освіти і науки рекомендує перенести атестацію педагогів у разі неможливості її проведення у заплановані терміни, враховуючи поточну ситуацію в конкретному регіоні. Відповідний лист був направлений місцевим управлінцям 15 березня 2022 року.

Педагоги, які чекатимуть наступної атестації, зберігають встановлені попередньою атестацією кваліфікаційні категорії та педагогічні звання.

МОН ПЕРЕНОСИТЬ ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИХ ЦЕНТРІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

Міністерство освіти і науки переносить атестацію керівників, їх заступників та інших педагогів навчально-методичних центрів професійної освіти на один рік. Відповідний лист був направлений у регіони 14 березня 2022 року.

Працівники, які чекатимуть наступної атестації, зберігають встановлені попередньою атестацією кваліфікаційні категорії.

ТЕРМІН ДІЇ СВІДОЦТВ ПРО АТЕСТАЦІЮ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ЗА ПРОФЕСІЯМИ ПРОДОВЖЕНО

Термін дії свідоцтв про атестацію закладів освіти за професіями, що були чинні на 24 лютого 2022 року, продовжується до 1 липня року, наступного за припиненням або скасуванням воєнного стану в Україні. Відповідне рішення ухвалила Атестаційна комісія Міністерства освіти і науки 18 березня 2022 року.

Продовження терміну дії свідоцтв про атестацію дозволить закладам професійної освіти швидко та безпроблемно видавати учня документи про освіту.

Більше про новину тут.

УЧНІ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ МАЮТЬ ПРАВО НА ЗБЕРЕЖЕННЯ МІСЦЯ НАВЧАННЯ НА ПЕРІОД ПРОХОДЖЕННЯ СТРОКОВОЇ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ

Колеги, нагадуємо

У випадку призову учнів професійної освіти на строкову військову службу, вони мають право на збереження місця навчання на період її проходження. Це визначено абзацом 15, частини 1 статті 53 ЗУ “Про освіту”.

Також рекомендуємо керівникам закладів професійної освіти у випадках призову (мобілізації) учнів видавати наказ про збереження місця навчання.

Докладініше у листі МОН.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА РІШЕННЯ
ЩОДО ЗНО ТА ДПА У 2022

24 березня 2022 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №7132, яким дозволено одноразову зміну алгоритмів вступу до університетів та складання ДПА.

Завдяки цифровізації будуть створені максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії, а під час офлайн процедур будуть максимально дотримані безпекові протоколи.

Більше про новину тут.

РОБОТУ ЄДЕБО ВІДНОВЛЕНО У ПОВНОМУ ОБСЯЗІ

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що роботу ЄДЕБО відновлено в повному обсязі. Також відновлено функціонування реєстрів ЄДЕБО, перевірку дійсності документів про освіту тощо.

Більше інформації тут.

ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС У ЗАКЛАДАХ ПТО,

ФПО ТА ЗВО

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, як здійснюється освітній процес у закладах ПТО, ФПО та ЗВО.

З 14 березня повністю оновлено освітній процес у дистанційному форматі в закладах професійної освіти в 14 областях України. Частково оновлено освітній процес у профтехах 7 областей. Не здійснюють навчання заклади профосвіти 4 областей України.

Докладніше за посиланням.

ДИСТАНЦІЙНІ ПЛАТФОРМИ ДЛЯ НАВЧАННЯ, САМОРОЗВИТКУ ТА ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ Й ПЕРЕВІРЕНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

Серед таких ресурсів є чат-боти та телеграм-канали, інформаційні комікси, онлайн-садки та онлайн-школи, безкоштовні дитячі книги та мультики тощо.

Більше про новину тут.

ПОРАДИ З НАДАННЯ ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ЛЮДЯМ, ЯКІ ПЕРЕЖИЛИ КРИЗОВУ ПОДІЮ

Що таке перша психологічна допомога (ППД)? Як толерантно надавати першу психологічну допомогу людям, які пережили кризову ситуацію? Як керувати стресом і бути витривалим? Команда Міністерства освіти і науки України підготувала кілька корисних посібників від міжнародних партнерів, які допоможуть відповісти на ці запитання та зміцнити ментальне здоров’я.

Скачати посібники можна за посиланням.