Виховна година на тему: Поширення незаконної експлуатації людини

Майже півтора десятиліття тому, Європейський парламент, стурбований масштабами та темпами поширення незаконної експлуатації людини, впровадив Європейський день протидії торгівлі людьми. Він відзначається щороку 18 жовтня і має на меті привернення уваги небайдужої громадськості до найогиднішої форми сучасного рабства.
На жаль, сьогодні Україна займає чільне місце серед інших європейських країн, щодо кількості постраждалих від трудового та сексуального рабства. Однією з головних причин такого стану речей, поряд з безробіттям та загальною бідністю, є вкрай низький рівень обізнаності наших громадян з цієї проблеми. Саме тому, в Криворізькому професійному гірничо-технологічному ліцеї класними керівниками всіх навчальних груп було проведено виховну годину з теми “Протидія торгівлі людьми”. У зв’язку з наявними карантинними обмеженнями, даний захід проводився онлайн, з використанням можливостей платформи Google Meet.
В ході проведення виховної години, педагогічними працівниками було зроблено акцент на тому, що жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації. Здобувачі освіти дізналися про те, що торгівля людьми може відбуватись як на території України, так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше виступають люди, яким вони довіряють.
У підсумку слід зазначити, що будь-яка людина, що постраждала від цього злочину, може звернутися до правоохоронних органів, а також органів державної влади й місцевого самоврядування. Це надасть їй можливість отримати правову, соціальну, медичну та матеріальну допомогу.
Пам’ятайте, лише об’єднавши зусилля ми можемо протистояти сучасному рабству!!!